در این مطالعه خاص، از 2039 ترمیم، تنها 9 مورد نیاز به تعویض در پنج سال اول داشتند. به طور کلی، پل های Prettau Zirconia می توانند برای چندین دهه - یا حتی یک عمر - با نگهداری مناسب دوام بیاورند.

یکی از معایب بالقوه تاج زیرکونیا ظاهر مات آن است که می تواند آن را کمتر از حد طبیعی جلوه دهد. این امر به ویژه در مورد روکش های زیرکونیایی یکپارچه، که فقط از زیرکونیا ساخته شده اند، صادق است، اگرچه ممکن است مشکل کمتری برای دندان های پشت دهان شما باشد.

میانگین فاصله رادیولوژیک از شانه ایمپلنت تا اولین تماس استخوان با ایمپلنت 3.32 میلی متر (±0.73) بود. نتیجه گیری: تجزیه و تحلیل گذشته نگر حاضر منجر به بقای 10 ساله ایمپلنت 98.8٪ و میزان موفقیت 97.0٪ شد.

پاسخ کوتاه این است که ایمپلنت‌های دندانی، پیچ‌های تیتانیومی که با استخوان فک شما ترکیب می‌شوند، برای تمام عمر ساخته شده‌اند. قسمت قابل مشاهده سیستم جایگزینی دندان، تاج دندان، اما باید هر 5 تا 15 سال یکبار تعویض شود.

میانگین میزان شکست ایمپلنت

مطالعات نشان داده اند که بین 5 تا 10 درصد ایمپلنت های دندانی با شکست مواجه می شوند. از طرف دیگر، این بدان معنی است که بین 90٪ تا 95٪ درصد موفقیت وجود دارد که از نظر روش های دندانپزشکی و پزشکی شانس بسیار خوبی است.

نحوه انتخاب متخصص ایمپلنت دندان
درخواست معرفی آیا هیچ یک از دوستان، اقوام یا اعضای خانواده شما تحت عمل کاشت دندان قرار گرفته اند؟ ...
به نتایج و توصیفات آنها نگاه کنید. ...
مشخصات آنها را مشاهده کنید. ...
در طول مشاوره وقت بگذارید. ...
مطمئن شوید که راحت هستید. ...
فهرستی سریع از سوالاتی که باید بپرسید.

استحکام و مقاومت در برابر شکست - زیرکونیا شکننده‌تر از تیتانیوم است و استحکام شکست و مقاومت خمشی کمتری دارد. در فشار قوی است، اما بیشتر از تیتانیوم تحت نیروهایی که باعث خمش یا خمش (استحکام خمشی) می شود، شکسته می شود.

ایمپلنت اندوستئال نوعی ایمپلنت دندانی است که به عنوان یک ریشه مصنوعی برای نگه داشتن دندان جایگزین در استخوان فک شما قرار می گیرد. ایمپلنت های دندانی معمولاً زمانی قرار می گیرند که فردی دندان خود را از دست داده باشد. ایمپلنت های اندوستال رایج ترین نوع ایمپلنت هستند.

به طور متوسط، ایمپلنت های امروزی برای دوام بیش از یک دهه طراحی شده اند و احتمال پارگی هر سال یک درصد افزایش می یابد. بنابراین، هر چه ایمپلنت شما قدیمی تر باشد، خطر پارگی یا سایر عوارض بیشتر است. در بسیاری از موارد، ایمپلنت های سینه می توانند تا 20 سال یا بیشتر در حالت مناسب باقی بمانند.

مانند هر جراحی دیگری، خطراتی در این مورد وجود دارد. اگرچه ایمپلنت روی استخوان محکم شده است، اما خطر عفونت در لثه شما وجود دارد. باکتری ها می توانند وارد محل کاشت شوند و باعث ایجاد پری ایمپلنتیت شوند، عفونتی که می تواند منجر به تحلیل استخوان شود.

سه نوع رایج ایمپلنت دندان وجود دارد که می توانید از بین آندوستال، ساب پریوستال و زایگوماتیک انتخاب کنید.

2 نوع اصلی ایمپلنت دندان
ایمپلنت های دندانی اندوستال. ایمپلنت های اندوستال رایج ترین نوع هستند. دندانپزشک شما آنها را با استفاده از یک روش دو مرحله ای قرار می دهد. ...
ایمپلنت های دندانی زیر پریوستال. در مقایسه با ایمپلنت های اندوستال، ایمپلنت های دندانی ساب پریوستئال از یک چارچوب فلزی به جای پیچ کاشته شده استفاده می کنند.

سه نوع ایمپلنت دندان
ایمپلنت اندوستال ایمپلنت‌های اندوستال رایج‌ترین نوع ایمپلنت‌های دندانی هستند و مستقیماً روی استخوان فک قرار می‌گیرند و جایگزینی برای پروتزهای دائمی یا بریج هستند. ...
ایمپلنت ساب پریوستئال ...
مینی ایمپلنت های دندانی.

هزینه ساخت زیرکونیا (به جواهرات زیرکونیایی مکعبی فکر کنید) بیشتر از تیتانیوم است، بنابراین ایمپلنت زیرکونیا هزینه بیشتری برای بیماران دارد. هزینه دندانپزشک برای کاشت تیتانیوم معمولاً بین 300 تا 500 دلار است، در حالی که ایمپلنت زیرکونیا بین 500 تا 600 دلار است.

ایمپلنتی که در جلوی دهان قرار می‌گیرد، بیشتر از ایمپلنت در پشت آن دوام خواهد داشت. این به این دلیل است که دندان های عقب بیشتر و با فشار بیشتری استفاده می شوند. افرادی که بیش از حد سیگار می کشند یا مشروبات الکلی می کشند بیشتر در معرض خطر شکست ایمپلنت و شرایطی مانند سرطان هستند.

باز هم، تیتانیوم بهترین مواد ایمپلنت دندانی است زیرا زیست سازگار است. این بدان معنی است که درست است و با بدن انسان مطابقت دارد. همچنین می تواند با استخوان انسان ترکیب شود. سیستم دو تکه امکان یک ایمپلنت قابل تنظیم را می دهد که کمبودهای استخوانی را برطرف می کند.

برندهای متعددی در دنیا برای ایمپلنت وجود دارد . نگاهی دقیق‌تر به برترین شرکت‌های ایمپلنت دندان به شناسایی دلیل موفقیت آنها در این بازار بسیار رقابتی کمک می‌کند. این برندها عبارتند از : 

1) Straumann.
2) Nobel Biocare (Danaher)
3) Dentsply Sirona (Previously Astra Tech)
4) Zimmer Biomet.
5) BioHorizons.

 اولین مطب دندانپزشکی تشریفاتی VIP در ایران و مدرن ترین در خاورمیانه

مطب فوق پیشرفته دکتر امید امیری نسب درقم ارائه خدمات فوق لوکس و حرفه ای دندانپزشکی را تقدیم شما خواهد کرد . انجام درمان و بازسازی پیشرفته استخوان و ایمپلنت فوری در نواحی زیبایی و روکش همزمان تخصص ماست . 

لبخند زیبا برازنده ی شماست،ما آن را تقدیمتان خواهیم کرد

(ایمپلنت تکرار لبخند)

زیبایی لبخند بواسطه ی دانش روز آمد و ابزار مدرن در مطب دکتر امید امیری نسب بر چهره شما نمایان تر خواهد شد. هم اکنون با ما مشاوره کنید .

دندانپزشکی را در نهایت آرامش و کیفیت تجربه کنید

مجموعه اقدامات مدرن و تلفیقی انجام شده در مطب دکتر امیری نسب موجب شده تا تجربه ای متفاوت و ممتاز برای مراجعین پدید آید. مایلیم این تجربه شایسته در اختیار تان قرار گیرد.

تجربه دندانپزشکی در ایران هم تراز با 5 کشور برتر دنیا

ایرانیان محترم و همچنین مراجعین از کشورهای دیگر شایسته آن هستند تا قدرت دانش پزشکی و تعهد و کیفیت فراهم شده در حوزه تخصصی دندانپزشکی را هم اکنون در ایران تجربه کنند.

سلام و درود شما می توانید هم اکنون ضمن مشاوره آنلاین واتساپ تماس تلفنی نیز حاصل فرمایید : 09120767646

مشاوره آنلاین با دکتر امیری نسب و رزرو وقت دندانپزشکی
Close and go back to page

 

 

 

 

تماس با دکتر امیری نسب

  • بهترین دندانپزشکی قم : بلوار عطاران، خیابان شهید عراقی، ساختمان شهر پزشکان، طبقه 5، واحد e
  • ۰۲۵۳۲۴۰۵۰۵۱
  • ۰۹۱۲۰۷۶۷۶۴۶
  • ۰۹۱۹۶۶۱۶۲۶۳
  • info@dramirinasab.com